KARATE OPREMA
KARATE ŠKOLA
GDJE SE NALAZIMO

   

Upute kako do nas!

FACEBOOK PROFIL

U subotu, 27.10.2018., u Križu je održan međunarodni karate turnir "Cup Rudolf Perešin" u čast poginulom Hrvatskom pilotu Rudolfu Perešinu koji je 1991. MiG-om JNA sletio u Austriju i odbio se boriti protiv vlastitog naroda, te kasnije postao jedan od najpoznatijih pilota HRZ-a.

Na karate turniru je nastupilo 624 natjecatelja iz 59 kluba i 8 država (Austrija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Njemačka, Egipat, Mađarska, Makedonija, Slovenija). Na turniru su nastupili karatista Globusa iz Čakovca te su osvojili ukupno 17 medalja, od čega 6 zlatnih, 6 srebrnih i 5 brončanih medalja. Sa ostvarenim rezultatima karatisti Globusa bili su drugi najuspješniji klub na turniru u ukupnom poretku, te najbolji klub na turniru u borbama.

 

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1.mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Sven Strahija – učenici +46kg, Aida Trstenjak – učenice -32kg, Laura Strahija – učenice -36kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -52kg, Kristian Topličanec – juniori -55kg, Elena Kečkeš – juniorke -48kg,

2.mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Nikola Topličanec – ml.kadeti -41kg, Sven Strahija – ml.kadeti -48kg, Aida Trstenjak – ml.kadetkinje -40kg, Kristian Topličanec – kadeti -57kg, Ana Filipović – kadetkinje +54kg i juniorke +59kg

3.mjesto i brončanu medalju osvojili su: Nikola Topličanec – kadeti -52kg, Josip Slukić – kadeti -63kg, Sara Novak – kadetkinje -47kg i juniorke -48kg, Nika Žerjav – kadetkinje -47kg

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudio je Tomislav Magdalenić.

 

U nedjelju, 28.10.2018. održan je međunarodni karate turnir „25. Memorijalni karate kup Slavonski Brod“ na kojem su nastupili i karatisti Globusa u konkurenciji 605 natjecatelja iz 63 klubova i 5 država (Austrija, Srbija, Slovačka, Bosna i Hercegovina, Hrvatska).

Naši mladi karatisti osvojili su 9 medalji, od čega 2 zlatne, 4 srebrne i 3 brončane.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1.mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Petar Slukić – ml.učenici -38kg, Nika Žerjav – kadetkinje -47kg

2.mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Lovro Farkaš – ml.kadeti -52kg, Aida Trstenjak – ml.kadetkinje -40kg, Sara Novak – kadetkinje -47kg, Nika Žerjav – juniorke -48kg

3.mjesto i brončanu medalju osvojili su: Aida Trstenjak - učenice -32kg, Lovro Farkaš – kadeti -52kg, Sara Novak  – juniorke -48kg

Natjecatelje je na turniru vodio Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.